Jak si vybrat správnou ergonomickou židli pro zdravé sezení?


Proč je důležité mít správnou ergonomickou židli?

Zdraví je pro nás všechny velmi důležité a měli bychom o něj pečovat všemi možnými způsoby. A jedním ze způsobů, jak toho docílit, je zvolit si správnou ergonomickou židli pro zdravé sezení. Většina z nás v dnešní době tráví většinu svého času na práci u počítače a následkem špatných návyků může dojít ke zdravotním potížím, jako jsou například bolesti zápěstí, krční bolesti, nebo neustálé bolesti zad. Správně navržená ergonomická židle může pomoci minimalizovat rizika těchto problémů.

Co zohlednit při výběru správné ergonomické židle?

Při výběru správné ergonomické židle je několik faktorů, které byste měli brát v úvahu.

Výška a šířka ergonomické židle

Prvním faktorem, který byste měli zohlednit, je výška a šířka ergonomické židle. Židle by měla být dostatečně vysoká, aby se Vám nohy nevznášely ve vzduchu a měla by být také dostatečně široká, aby se Vám na ní pohodlně sedělo. V ideálním případě by měla být šířka židle nejméně 45 cm.

Područky ergonomické židle

Dalším důležitým prvkem je presence područek.

Područky ergonomické židle by měly být dostatečně vysoké a široké, aby se na ně pohodlně opřelo Vaše zápěstí. Měly by být také dostatečně široké, aby se Vám na ně pohodlně sedělo a nebyly příliš vysoko, aby se Vaše ramena nestlačila směrem nahoru. V ideálním případě by měly být i nastavitelné výškou a šířkou.

Záruka a cena

Záruka a cena by neměly být na posledním místě při výběru ergonomické židle.

Je důležité vybírat ergonomickou židli od renomovaných výrobců, kteří nabízí několik let záruky na své výrobky. Stejně tak byste se neměli nechat oklamat nízkou cenou, protože často znamená, že kvalita výrobku je špatná.

Pokud máte zájem o kvalitní a ergonomickou židli neváhejte navštívit naše stránky slap.cz.