5 důvodů, proč byste měli mít v domě více čajových lžiček


Důvod č. 1: Různé druhy čajů

Většinu z nás při výrobě čaje napadne použít jednu lžíci na jeden šálek vody. To však může být chyba, neboť pro různé druhy čajů jsou zapotřebí různé množství čajových lístků. Když si budete chtít dopřát například jemný bílý čaj, budete k takové přípravě potřebovat pouze jedné čajové lžičky. Na druhou stranu u silně aromatického oolongu by mohly být zapotřebí až dvě až tři lžičky.

Důvod č. 2: Více šálků, více lžiček

U návštěv se mohou ve vaší domácnosti objevit i lidé, kteří si budou chtít připravit čaj. Pokud máte k dispozici jen několik lžiček, mohou nastat problémy. Proto se vyplatí mít pro každý šálek jinou lžičku.

Důvod č. 3: Přesné dávkování cukru

Když si chcete přidat cukr do čaje, není nic jednoduššího, než použít k tomu lžíci. Díky tomu máte přehled o tom, kolik cukru do čaje přidáváte. Když budete používat stále tu samou lžičku, budou mít všechny šálky stejnou sladkost.

Důvod č. 4: Pomocník při pečení

Při pečení může být čajová lžička velmi užitečná. Použijete ji na odměřování ingrediencí. Například můžete použít lžičku na pomoc při dávkování krupice, kypřícího prášku nebo kakaového prášku. Dokonce můžete použít lžičku na odměření množství tekutin, pokud nemáte k dispozici měřící sklenice.

Důvod č. 5: Záloha pro případ nouze

V neposlední řadě jsou čajové lžičky dobrým pomocníkem pro případ nouze. Mohou vám pomoci například s dávkováním léků, můžete je použít jako náhradní kroužky do teďlí, nebo můžete z nich vyrobit malou naběračku pro doplňování vody do akvária.

Všechny tyto důvody ukazují, že mít v domě více čajových lžiček je prostě užitečné. Pokud se rozhodnete svou sbírku rozšířit, můžete se inspirovat na stránkách jquery-navod.cz, které nabízí řadu různých designů a materiálů. Vyberte si tu správnou a užijte si čajové chvíle bez stresu s nedostatkem lžiček.